top of page

שאלות ותשובות

מדוע כדאי לי לנסות רפואה סינית? באילו מקרים דיקור סיני ורפואה סינית יכולים לעזור?

הרפואה הסינית יעילה מאוד לבעיות ומחלות רבות, במיוחד בכל הנוגע למניעתן. הסיבה לכך היא שאנחנו לא מטפלים רק בתסמינים. כיוון שאנו מטפלים תמיד בשורש הבעיה, ניתן לרפא מחלות רבות. מכיוון שרוב המטופלים מחליטים לנסות רפואה סינית לאחר תחילת תרופות או התערבות כירורגית, לא תמיד ניתן לראות מה עזר.

 

מבחינת מחקרים, ניתן לראות הצלחות רבות ברפואה סינית במקרים הבאים:

  • בריאות האישה: כאבי מחזור, מחזור לא סדיר, גיל המעבר ועקרות

  • עיכול: עצירות, כיב במערכת העיכול, כאבי בטן, כאבים כרוניים, סדק אנאלי, פיסטולה, בעיות בחלל הפה

  • בעיות שינה ונדודי שינה: קשיי הירדמות, התעוררות משינה, עייפות בגלל שינה לקויה

  • טיפול בכאב: יעילות גבוהה בטיפול בכאב: כאבי ראש, כאבי שיניים, כאבי שרירים, כאבים בפרק כף היד, כאבים במפרקי הירכיים, ברכיים, כאבי גב וכו'

  • בעיות נפשיות ורגשיות: חרדה, פחד, דיכאון קל עד בינוני, כעס, דימוי עצמי נמוך, עצב

אלו הם חלק מהתחומים בהם הרפואה הסינית יעילה מאוד, בניגוד לרפואה המערבית. הטיפול מחזק את המערכת החיסונית - אצל ילדים, אצל קשישים ובאנשים שעוברים טיפולים בסרטן, ובכלל. הרפואה הסינית מסייעת גם בשיפור חיי המין לגברים ונשים, והיא יעילה מאוד בכל מה שקשור לטיפולי אנטי אייג'ינג: האטת תהליך ההזדקנות ומניעת מחלות, כך שתוכל להיראות ולהרגיש צעיר יותר.

מהי דיקור? איך זה בדיוק עובד?

דיקור סיני הוא טיפול של יותר מ -3,000 שנה, המבוסס על הפילוסופיה הסינית הקדומה לראות את האדם כחלק מהטבע ולכן מושפע מהטבע. אנשים מושפעים מהאקלים וממזג האוויר, מהאוכל שהם אוכלים, כמו גם, במידה רבה, מהרגשות הפנימיים שלהם.

כל אלה עלולים ליצור הפרעות קשות וחוסר הרמוניה בגוף ובנפש. לדוגמא, אקלים יבש גורם ליובש בעור ועצירות, אקלים לח מאוד גורם לדלקת פרקים, וכעס כל הזמן גורם לפגיעה כרונית בקיבה, במעיים ועיקר בכבד.

במהלך ההיסטוריה בסין העתיקה הצטבר ידע רב אודות שיטות ריפוי באמצעות תזונה, צמחי מרפא, דיקור סיני, עיסויים ותנועות כמו טאי צ'י וצ'י גונג. הסינים ראו מערכות רבות בגוף האדם המחוברות זו לזו דרך תעלות דם, עצבים, דרכי עיכול, תעלות נוזלים ועוד. הם גילו כי ישנן נקודות מסוימות בין כלי הדם והעצבים שכאשר הם לחוצים, מחממים ושמים מחטים, עלולים לגרום לשינויים בדם, בעצבים, במערכת העיכול, בהורמונים וברגשות.

אלפי רופאים סיניים ומיליוני חולים הובילו אותנו למקום ולזמן בו הוכח במחקרים מודרניים עם קבוצות ביקורת כי הידע המצטבר יעיל. דיקור סיני גורם לעלייה בזרימת הדם לאזורים ולרקמות הנגועות, יוצר הפרשת אנדורפינים במוח בכדי להקל על הכאב הפיזי, ובשילוב עם חימום נקודות מסוימות, יכול אפילו לעזור לעובר להתהפך כשצריך.

השפעות הדיקור יכולות להיתפס פשוט כפתיחת חסימות בגוף, ממש כמו שרברב פותח את החסימות הצינור. על ידי החזרת התנועה הטבעית, הגוף מצליח לחזור לתפקוד הרגיל ולשקם את הריפוי העצמי. תהליך הדיקור הוא מורכב מאוד. אומנות האבחון והטיפול מפתיעה כל העת חולים, רופאים מערביים ואפילו המרפאים עצמם.

כמה טיפולי דיקור צריך לעשות?

טיפול ברפואה סינית הוא תהליך. בתהליך זה המטפל מסייע למטופלים לנקות חסימות פיזיות ורגשיות מגופם ומנפשם. בתחילת הטיפולים יש הקלה ולעיתים החמרה קלה עד שתגיע להחלמה מלאה וריפוי (במקרים קלים או חריפים) או איזון במקרים של מחלות מערכתיות, כמו לחץ דם, סוכרת, מחלות אוטואימוניות ואחרות.

ברוב המקרים מומלץ לעבור לפחות 10 טיפולים. במקרה של מחלות כרוניות, בעיות רגשיות ומחלות מורכבות, מדובר בתהליך ארוך יותר של 20 טיפולים לפחות. חשוב לזכור שבתחילה הטיפולים חוזרים על עצמם פעם בשבוע, אך בהמשך התדירות מופחתת אחת לשבועיים-שלושה.

מומלץ לחולים שנרפאו לחזור כל 2-3 חודשים כדי לקבל מספר טיפולים שיעזרו להשיג איזון והרמוניה בחיים. רוב המטופלים שלי נמצאים איתי כבר שנים מכיוון שהם מרגישים ורואים את היתרון בטיפולים מונעים. הם באים לא רק לטיפול במחלה, אלא כדי להישאר בריאים.

האם דיקור סיני בטוח?

טיפולים ברפואה סינית בכלל ודיקור סיני בפרט נחשבים לטיפולים טבעיים לחלוטין ללא תופעות לוואי. כיום ישנם מאות מחקרים בסין ובמדינות המערב המוכיחות את יעילותם ובטיחותם של טיפולים אלה. חשוב מאוד לבחור מטפלים מוסמכים שלמדו לפחות 4 שנים.

 

מטפל בלתי מוסמך עלול להזיק למטופל ולעצמו, מכיוון שאפקטיביות הטיפולים שלו תהיה נמוכה מאוד. בנוסף, הם עלולים לפגוע בכלי הדם או בגידים, ותהליך הדיקור יהיה כואב שלא לצורך. המחטים חייבות להיות סטריליות, חד פעמיות ונזרקות לאחר כל טיפול. טיפולי דיקור כללי הם בטוחים לחלוטין ואינם יכולים לגרום נזק למטופל.

האם דיקור סיני כואב?

כשאתה חושב על דיקור במחט, אתה חושב מיד על בדיקת דם או עירוי. בדיקור סיני אנו משתמשים במחטים דקות מאוד, בערך עובי שערה. אך אצל חלק מהמטופלים רק המחשבה על הכנסת מחט גורמת לחרדה רבה.

במקום לשכנע אותך שדיקור סיני לא כואב, אנסה להסביר מה אתה עלול להרגיש. מכיוון שהמחטים דקות לפעמים אתה עלול להרגיש צביטה קלה בעור, אך מטפל מיומן יודע להכניס מחטים ללא שום תחושה למטופל.

אני ידוע כמטפל עדין ורגיש במיוחד המטפל גם בתינוקות וילדים. לכן כאשר המטופלים משתפים אותי בחששותיהם מפני דיקור סיני, אני משתמש במחטים לילדים (דקות במיוחד) ומשתדל שהמטופל לא ירגיש את המחטים בכלל.

לאחר הכנסת המחטים נשארים לשכב במנוחה כ- 10-20 דקות. בזמן זה ישנם מטופלים שמרגישים זרימה נעימה העוברת בגוף, תחושה כללית של רגיעה או אפילו תחושה ציפה.

האם ישנן תופעות לוואי בטיפולים?

בניגוד לרפואה המערבית, אין תופעות לוואי לטיפולי דיקור סיני, ואם המטפל מוסמך ומיומן, לא ניתן לגרום נזק. חשוב להבין כי מטפל אינו יכול לגרום למטופלים להחלים בניגוד לרצונם. באופן דומה הם לא יכולים לגרום להם להיות חולים או לחוש כאב שלא קיים כבר בגוף. פעמים רבות בטיפולים אנו יכולים לאבחן חסימה בתנועה הטבעית של נוזלים, דם או עיכול.

 

כאשר אנו מבטלים את חסימת הסטגנציה של המטופל, הם יכולים לחוש במגוון תחושות: הקלה רבה, שלווה, הפחתת כאב, אך לעיתים במקרים פחות שכיחים אפשר גם החמרה בתסמינים. זו לא בהכרח טעות. לפעמים, מקום שיש בו חסימה או הפרעה, בטווח הקצר ירגיש המטופל.ת פחות טוב. ככל שהחסימה או המחלה נמשכת זמן רב יותר, כך גדל הסיכוי שהדברים יעלו על פני השטח במהלך הטיפול, מכיוון שמטרת הטיפול היא לאתר את החסימה ולשחררה.

 

להלן מספר דוגמאות לתופעות לוואי תקינות ואף לסימני ריפוי. לאחר הטיפול באסתמה יתכן גירוי בעור. לאחר הטיפול ששחרר חסימה עמוקה, מטופל יכול להרגיש הרבה רגשות חזקים או לא נעימים לזמן קצר, כמו בכי, כעס או בלבול. כל מה שעולה לאחר הטיפול צריך לאפשר לו לעלות. לאפשר לדברים להיות ותן למטפל שלך לדעת עליהם. חשוב לנוח ולא להגיב מיד לכאב ולתחושות שעלו.

 

חשוב מאוד ליידע את המטפל על כל תוסף, תרופה או טיפול שעוברים המטופלים במקביל לטיפולי דיקור. קרה לי פעמים רבות שהמטופלים נטלו תוסף או תרופה חדשים ולא דיווחו לי על כך, ולאחר מכן הם התלוננו על תסמין חדש באומרם שדיקור סיני גרם לו. ולמעשה, זה נגרם על ידי התרופה החדשה.

 

חולים שטופלו ולא אכלו כלום כל היום יכולים לפעמים לחוש סחרחורת. אלו הסובלים מסוכרת עלולים להרגיש עייפים במיוחד לאחר הטיפול, ומומלץ לא להיות פעילים פיזית ולהימנע ממתח ולחץ.

מה עלי לעשות לפני ואחרי טיפול בדיקור סיני?

חשוב לאכול ארוחה קלה לפני הטיפול. אנא הגיעו כמה דקות לפני הזמן כדי לתת לגופכם לנוח ולא להילחץ. הימנע משתיית קפה ועישון כשעתיים לפני ואחרי הטיפול. למידע נוסף אנא בקרו בדף מידע למטופלים החדשים.

 

האם אוכל לקבל החזר מחברת הביטוח הפרטית שלי או מקופת חולים?

למיטב ידיעתי, לא ניתן לקבל החזר מקופת החולים הציבורית. במרפאות הציבוריות יש מרכזים משלהם לרפואה אלטרנטיבית, אך לרוע המזל הן עובדות בצורה תעשייתית מאוד, ומטפלות בכל חולה במשך 5 דקות, תוך המשך טיפול בחולה אחר במקביל. במרפאות פרטיות לרפואה סינית הטיפול שונה מאוד, אישי ומאפשר זמן רב לשיחה עם כל מטופל, עיסוי ועוד.

 

החזר מחברות ביטוח פרטיות:

 

רבים מאתנו משלמים עבור ביטוח בריאות פרטי מדי חודש, ובכל זאת איננו מודעים לזכויותינו. ברוב פוליסות הביטוח קיימת אפשרות לרפואה משלימה (אלטרנטיבית). ניתן לתבוע החזר של בין 100-150 שקל לטיפול, עד 20 טיפולים בשנה, על פי רוב תכניות הביטוח. רצוי לבדוק עם סוכן הביטוח שלך. לפעמים הם יטענו כי המדיניות שלהם השתנתה ומסרבת בהתחלה, אך מי שמתעקש יקבל החזר כספי בדרך כלל.

 

בתוכניות ביטוח חדשות יותר טיפולים ברפואה אלטרנטיבית כביכול מטופלים באמצעות קבלני משנה, אך אתה עדיין זכאי להחזר של כ- 50% (עד עלות מסוימת) על טיפולים ממטפל שאינו רשום, לכן כדאי לבדוק בביטוח החברה ולהתעקש להחזר.

 

למי שאין רפואה משלימה כחלק מפוליסת הביטוח, ניתן להוסיף אותה בדרך כלל בעלות של כ- 20-30 ₪ לחודש.

 

למי שאין ביטוח רפואי פרטי, תוכלו לרכוש כזה בעלות נמוכה הכוללת רפואה אלטרנטיבית. אתם מוזמנים לבדוק עם כמה חברות ביטוח. אני שמח להמליץ ​​גם על סוכן הביטוח שאני סומך עליו ועובד אתו שנים רבות.

כיצד עלי לבחור מטפל?

מטפלים ברפואה סינית צריכים ללמוד לא פחות מ -4 שנים ולעבור את מבחן ההסמכה של האגודה לרפואה סינית. מומלץ לבחור מטפל מנוסה שיש לו ביטוח מקצועי. אני איש מקצוע בכיר שמרפא חולים משנת 2000. בעבר הייתי גם מורה במכללות "מדיסין" ו"רידמן ". הוכשרתי על ידי מיטב הרופאים והמרפאים בישראל, אירופה וסין.

FAQ He
bottom of page